Calendar competitional 2019

Februarie 

Martie

02 – 04 Karate 1 – Series A –  seniori Salzburg – Austria (Andreea)

2 Campionatul National de Karate Shotokan – ESKU – copii, minicadeti, cadeti juniori, U 21, seniori COSR – Izvorani ( Renata , Alex , Diana , Attila , Malina , Alesd ? )

09 Seminar Oradea – Speed Karate Seminar

17 Campionatul National de Karate Interstiluri si Universitar – juniori, seniori, studenti COSR – Izvorani ( Malina , Andreea , Attila )

23 WKF Seminar Referee Salonta

23 Cupa Dojo Salonta

30 Examen Grad Oradea

28 – 31 Campionatul European de Karate EKF –  Seniori – Guadalajara – Spania

Aprilie 

06-07 Spring Karate Seminar Oradea

19 – 21 Karate 1 – Premier League, Rabat – seniori Rabat – Maroc

26 – 27 Campionatul Balcanic de Karate pentru Seniori -seniori Cacak – Serbia

27-28  Seminar Oradea – Spring Karate Seminar WKF Strategy

Mai 

01 Distractie , jocuri si gratar – parinti & copii

04 Cupa Arawaza Timisoara

03 – 05 Youth League – minicadeti, cadeti, juniori Lymasol – Cipru

17 – 19 Karate 1 – Series A  seniori Istanbul – Turcia

25-26 Seminar Oradea

31 – 02 Campoinatul Balcanic de Karate pentru Copii – Banja Luka – Bosnia

Iunie 

08 Examen Grad

07 – 09 Karate 1 – Premier League. Shanghai  seniori Shanghai – China

08 Cupa Romaniei de Karate Shotokan – ESKU – copii, minicadeti, cadeti, juniori, U21, seniori COSR Izvorani

22 – Cupa Romaniei la Karate – cadeti, juniori, U21, seniori COSR – Izvorani

16 – 21 PSK Summer Camp Venus

29 – 30 Jocurile Europene  seniori Minsk – Belarus

Iulie 

01 – 05 WKF – Youth Camp  Antrenori Umag – Croatia

05 – 07 Karate 1 – Youth League  juniori Umag – Croatia

13  Seminar Oradea

31 – 04 Campionatul Mondial Universitar de Karate seniori Zagreb – Croatia

August 

20 Stagiu Sighistel

Concurs Alesd

Septembrie 

07  Examen Grad

14 – 16 Karate 1 – Premiere League, Tokyo  seniori Tokyo – Japonia

28 Openul Romaniei la Karate –  cadeti, juniori, U21, seniori COSR – Izvorani

20-22 Serie A Santiago

27 Seminar Oradea

27 Youth League Mexico

Octombrie 

04 – 06 Karate 1 – Premier League, Moscow  seniori Moscova – Rusia

11 Polish Open

12 Cupa AIKI Brasov

19 Cupa Pepe Salonta

23 – 27 Campionatul Mondial de Karate –  cadeti, juniorI U21 Santiago – Chile

Noiembrie 

02  – Seminar Oradea

02 C. National Traditional Karate Shotokan ESKU-copii, minicadeti, cdt, jun, seniori COSR Izvorani

 08 – 10 Stagiu perfectionare antrenori – Davide Benetello kumite antrenori, sportivi COSR Izvorani

09 Cupa Sho Dan Timisoara

09 Hunagarian Open

23 Campionatul National de Karate Interstiluri -minicadeti, cdt, U21 Ramnicu Valcea

29 – 01 Karate 1 – Premier League, Madrid

Decembrie 

07 Examen Grad

06 – 08 Camionatul Balcanic de Karate cadeti, junior, U21 Lasko – Slovenia

13 – 15 Youth League  cadeti, juniori Caorle – Italia

 

SHARE IT: