Calendar competitional 2018

 

MARTIE

03 – 04 Series A  Salzburg – Austria – Sensei, Andreea

03- Cupa Simeria  –  Patricia sau Larisa, Alesd, Borod, Tileagd, Vad,  – Vlad Florescu  … 2 masini

10-Campionatul National de Karate Shotokan – ESKU K – copii, minicadeti, cadeti juniori, U 21, seniori COSR – Izvorani – Andreea, Malina, Renata, Alex, Diana, Melisa, Attila, 1 sau 2 de la Alesd, 1 sau2 de la Tetchea,

16 – 18 WKF – Premiere League Rotterdam – Olanda – Sensei, Andreea

17 Martie – Examen de grad

24 – 25 Campionatul Balcanic de Karate –Seniori- Turcia – Andreea

25 – Concurs Pancevo Serbia

24 – Concurs Orastie

 

 

APRILIE

06-08 WKF – Premiere League Seniori Rabat-Maroc – Andreea

15 Campionatul National de Karate Interstiluri- juniori, seniori – Campionat National de Karate pentru persoane cu nevoi speciale – PARA KARATE – COSR – Izvorani – Larisa – dizabilitati, Andreea B., Malina B, Attila R,

14 Campionatul National de Karate Universitar seniori UNEFS – Bucuresti – larisa ?

27-29 Campionatul Balcanic pentru Copii Belgrad – Serbia – Diana L, MelisSa U , Alex G

29-01 – Stagiu Cabana 1 Mai

MAI

5 – Cupa Buzaului

5 – Cupa ARAWAZA Timisoara

13 – Cupa PRIMAVERII  – Cs Cobra Karate – Bucuresti

10 – 13 Campionatul European – EKF Seniori Novi Sad – Serbia – cerere Andreea pt participare

05 Cupa Buzaului Kata & kumite copii, minicadeti, cadeti, juniori Buzau – o masina mica , Patricia sau Larisa, Alex G, MelissaU

19-20 Poland  Open Grand Prix –

20 Cupa Romaniei de Karate Shotokan – ESKU copii, minicadeti, cadeti, juniori, U21, seniori Arad – Erik, Estera, 1-2 Alesd, 1-2 tetchea, (Alex, Diana, Melisa, )

26-27 Youth League Cadeti, Juniori si tineret U21 Sofia-Bulgaria – Renata, Malina, Andreea,

 

IUNIE

2 – Concurs Bosnia

2 – Ukraina O-kan

8-10  Premiere League Istanbul Open – Patricia, Andreea, Malina, Renata, Attila, – pot veni si parinti

22 – 24 Campionatul European ke Karate Shotokan – ESKU copii, minicadeti, cadeti, juniori, U21, seniori Buzau – Larisa sau Patricia – toti sportivii care au rezultate

22-24 Openul International al Romaniei copii, minicadeti, cadeti, juniori, U21, seniori Buzau –

29 – 30 YOG 2018 Qualification Tournament Cadeti, Juniori si tineret U21 Umag – Croatia – Andreea, Malina, Renata

 

 

IULIE :

02 – 06 WKF – Youth Camp Kata & Kumite Antrenori curs si examen Umag – Croatia – toti cei legitimati peste 11 ani

06 – 08 Youth League Cadeti, Juniori si tineret U21 Umag – Croatia

18-22 – Stagiu Sighistel

19 – 22 Campionatul Mondial Universitar de Karate Seniori Kobe – Japonia -Andreea daca este inscrisa la facultate, Larisa daca poate

AUGUST :

23 – Tabara la mare

 

SEPTEMBRIE :

14 – 16 WKF – Premiere League Seniori Berlin – Germania – Andreea

21-23 Karate 1 Series A Santiago  – Andreea

 

OCTOMBRIE :

05 – 07 Curs formare antrenori– Davide Benetello antrenori si sportivi COSR – Izvorani – Larisa, Patricia

12-14 Karate 1 Premiere League Tokyo – Andreea, Sensei

06 – 18 Youth Olympic Games Cadeti, Juniori si tineret U21 Buenos Aires – Argentina …

27 Cupa Aiki Brasov copii, minicadeti, cadeti, juniori Brașov – Tileagd, Vad, Borod, Alesd

 

NOIEMBRIE

03 C.N. de Karate Traditional Shotokan – ESKU copii, minicadeti, cadeti, juniori, U21, seniori Izvorani – sportivii legitimati

6-11 WKF Senior World Championship Spania – Andreea

6-11 WKF PARA KARATE Championship Spania – Larisa ?

10 Cupa Shodan Timisoara copii, minicadeti, cadeti, juniori Timisoara – Patricia ,toti cei care vor .

17-18 – CIKA WORLD – Belgia

17 Competitie Salonta – Sensei, Patricia, Larisa ,toate salile.

17 Campionatul National de Karate Interstiluri copii 2, Copii 3, Minicadeti Cadeti, U21 Ramnicu Valcea-cei legitimati

 

DECEMBRIE :

02 Campionatul Cadeti , Juniori, U 21 Dubrovnik – Croatia- Andreea, Malina, Reanata, Attila

8-9 Karate 1 Seria A Shanghai – Andreea

8-9  karate kup oslobodjenja Podgorica, Montenegro – microbus 19 locuri , cei legitimati + altii

14 – 16 Youth League Cadeti, Juniori si tineret U21 Caorle-Venetia – Italia – Andreea, Malina, Renata, Attila.

SHARE IT: