Calendar Competitional 2017

***Ianuarie 27-29 Karate 1 Premiere League Paris Seniori

*Februarie 4-5  Curs licentiere si perfectionare arbitri – Izvorani

***Februarie 6-12  PSK 2017 – Oradea , Baile Felix 

***Februarie 17-19 Campionatul European – EKF Cadeti/ Juniori/ U21  – Bulgaria

*Februarie 17 -19 Curs de pregatire antrenori , arbitri , instructori – TSC-  Bran
Februarie 25-26  Cupa Banzai Arad 

*Febreuarie 25 Cupa Masibo Baru

**Martie  04 Hungarian Tatami Karate Cup

**Martie 11-12 CAMPIONATULUL NATIONAL – Targoviste – TSC

**Martie 11 Nikon Open – Bulgaria

**Martie 17-19 Campionat National ESKU – Ploiesti

*Martie 25 Examen Grad

***Martie 17-19 Karate 1 Premiere League Rotterdam

*Martie 31 – 02 Aprilie Stagiu Timisoara Rudik Sagrunov

*Aprilie 01 – Cupa Dacicus Orastie

**Aprilie 02 Campionatul Universitar – Bucuresti

**Aprilie 09 Campionat National Interstiluri / Campionat National de Karate pentru persoane cu nevoi speciale  – Ramnicu Valcea

**Aprilie 05-09 CAMPIONATUL EUROPEAN – COPII, CADETI, JUN, SEN, VET. – Cluj Napoca – TSC

**Aprilie 27 Campionat National Persoane cu dizabilitati- cadeti / juniori  – Timisoara

*Aprilie 28 – 1 Mai – Stagiu JKA – Brasov (Tatsuya Naka , Kazuaki Kurihara )

*Mai 06 – Open Karate Championship – Tiraspol

**Mai 12-14 CANTONAMENT DE PREGATIRE KUMITE COMPETITIONAL (CHRISTOPHE PINNA)  Timisoara – TSC

**Mai 20  Czech Open 2017

*Mai 20 – Cupa Simeria

**Mai 19-21 Campionatul Balcanic de copii – Turcia

Mai 27 – Concurs Polonia

*Iunie 3  Cupa Dojokan -Ocna Mures -TSC

*Iunie 3 Cupa Heian Deva

***Iunie 3-4 Campionatul European  pe regiuni – Kosovo

** 26 iunie – 02 iulie – 10 WKF Traning Camp& Karate 1 Youth World Cup – Croatia

*Iulie 08 Cupa Bihorului Tetchea

Iulie 18 Stagiu Sighistel

*Septembrie 2 – Cupa Rapid

***Septembrie 9-10 Karate 1 Premiere League Germania

**Septembrie 16-17 Budapest Open

***Septembrie 23-24 Istanbul Open

**Septembrie 23-24   Cupa  Romaniei Brasov – TSC

*Septembrie 30 – Octombrie 01 Black Sea Cup 2017 Ucraina

*Septembrie 30 – Concurs Bucuresti

**Octombrie 7 Turneu Memorial Dan Puicea – Drobeta

***Octombrie 7-8 Karate 1 Salzburg Austria

*Octombrie 08 – Avas Cup

**Octombrie 13-15 Polish Open

*Octombrie Stagiu Junior Lefevre Belgia / Madrid

** Octombrie 14-15 Cupa Mondiala Cika

*Octombrie 14 Hungarian Open

*Octombrie 13-15 Curs de licentiere si perfectionare antrenori / instructori – Izvorani

** Octombrie 26-29 – Campionatul Mondial de Karate– WKF – Cadeti , Juniori , U21 – Tenerife

* Octombrie 28 – Cupa Pepe’s Salonta

*Octombrie 28 – Cupa Aiki Brasov

*Noiembrie 04 – Cupa Romaniei ESKU

*Noiembrie 11 – Examen Grad

*Noiembrie 18 Ljlubliana Open 2017

*Noiembrie 18-19 Venice Cup
**Noiembrie 25  Campionatul National de Karate – Interstiluri –  Copii 3 ( 10-11 ani ), minicadeti si U21 – Izvorani

*** Noiembrie 25-26 Karate 1 Okinawa

*Decembrie 2-3 Cupa Campionilor Europeni -Cluj – TSC

***Decembrie 08-10 Campionatul Balcanic  Cadeti Junior U21 – Muntenegru

*Decembrie 15 CSC Remember

***Decembrie 16-17 Campionat European ESKU – Venetia Italia

 

SHARE IT: