Calendar Competitional 2016

 

*Ianuarie 15-17 Stagiul Karate Seminar Timisoara

*Ianuarie 22-24 Camp&Camp Kumite Seminar Sf. Gheorghe

***Ianuarie 28-31 – PSK 2016 -Oradea, Baile Felix

***Februarie 5-7 Campionatul European – EKF Cadeti/ Juniori/ U21  – Cipru
***Februarie 27-28 Campionatul Balcanic Kata-ind+ech Kumite-ind+ech Seniori – Istanbul

*Martie 5  Cupa Simeria
**Martie    Tatami Cup Budapesta

** Martie  11-12   Brasov , Cheile Gradistei

*Martie 19  Examen grad Oradea
**Martie  26 -27 Campionatul National ESKU – SF Gheorghe copii….veterani – Anulat

*Aprilie  02  CUPA DOJO SALONTA

*Aprilie 02   CURS DE ARBITRAJ WKF- Salonta

**Aprilie 9 – 10  Seminar Belgia – Lefevre – nu putem merge din cauza CN Interstil

**Aprilie 09 Dacicus Orastie

*Aprilie 09-10 Campionatul National Intersti WKF -minicadeti…seniori ,Rm Valcea
**Aprilie 16 Campionatul NationalUniversitar +18 UNEFS – Bucuresti

*Aprilie 16  Cupa Banatului Tsa Timisoara – arbitrii CSC,TSC

**Aprilie 23-24  Campionatul National de Karate Shotokan ESKU – Cheile Gradistei

*Aprilie 22-24 Stagiu Pinna Timisoara

*Aprile 25-28 – Mai Iesire Cabana – Distractie si sport ,Jocurile Olimpice CSC

*Mai 06-08 Cantonament Lot + Invitati
***Mai 05-08 Campionatul European Seniori – Monpelier , Franta

*Mai 23-27 Cantonament lot

*Mai Turneul Celor 4 Natiuni Bosnia

**Mai 14-15 Campionatul National Shobu Ipon ESKU  – Copii…Veterani – Satu Mare , CSC
***Mai 27-29 Campionatul Balcanic de karate copiiSerbia, CSC
**Mai 28-29 Campionatul National al persoanelor cu disabilitati – Timisoara – Dojo Iosia
*Mai 28 Concurs Deva – copii pina la 14 ani, TSC, arbitrii
*Mai 29 Concurs Carei – sportivi , CSC, arbitrii ?

*Iunie 04 Concurs Deva
***Iunie 4-5 Camp.European pe Regiuni Kata – echipe Kumite – echipe-Kokaeli, Turcia
**Iunie 28-05 Iulie (Tabara WKF Croatia)+ Competitie la final ?
*Iulie 18 Stagiul Karate & Natura Sighistel

*Iulie 30-31  Stagiu Lefevre , Tzanos – Belgia

*Iulie 31- August 06  Stagiul de pregătire cu Shihan Livius Bunda,Shihan Mirio Maninni șiSensei Sajó Zoltán

Iulie … Cupa Bihorului CSC Editia III – Tetchea
***Iulie 24-26 7th European Universities Karate Championship (Muntenegru)
***August 10-13 Campionatul mondial universitar FISU – Braga, Portugalia

*August 24 Tabara CSC La Mare

*August 25 Curs Antrenori TSC
***Septembrie 3-4 Karate 1 Kata – ind Kumite – ind Seniori lstanbul – Turcia

**Septembrie  3-4 Cupa Rapid Bucuresti TSC

*17 Septembrie  Examen de grad
***Septembrie 24-25 Karate Premiere League  , Germania

*Septembrie 25  CUPA INTERNATIONALA PROSPER- Oradea

*Octombrie 01 CUPA ECHIPA  CAMPIONILOR – Bucuresti

***Octombrie 1-2 – Open ul Spaniei  CIKA , TSC,CSC- Madrid

*Octombrie 1-2 Cupa Global Karate Arad

**Octombrie 8 Campionatul European CIKA – Dublin

***Octombrie 12-16 Camp.european ,TSC, Italia
***Octombrie 14-16 Campionatul European ESKUCadeti…Seniori – Venetia ,Italia

*Octombrie 14-16 CURSUL DE LICENTIERE  ANTENORI SI PREGATIRE SPORTIVI -Izvorani
***Octombrie 17- 18 Karate 1 Kata – Kumite – Seniori Salzburg – Austria -pana in 04.10?
**Octombrie 22 Hungarian Open – 8-21 ani – ?
***Octombrie 25-30  Campionatul Mondial WKF , seniori– Linz, Austria

* Octombrie 29 Concurs Brasov

*Octombrie 29 Kuranai Salonta 

*Noiembrie 5-6 Cupa Samus / DEJ

*Noiembrie 6 Examen de grad Oradea
*Noiembrie 12 Cupa Sho Dan Timisoara

*Noiembrie 19  Cupa Nippon Szeged

*Noiembrie 19-20 Cupa Shorin / Targ.
**Noiembrie 26  Cupa Romaniei WKF – minicadeti … Seniori – Bucuresti

*Decembrie 2-4 CUPA CAMP. EUROPENI / CLUJ

*Decembrie 17-18 Cupa Zanshin/ SM.
*Decembrie 16 CSC REMEMBER 2016
***Decembrie 09-11 Campionatul Balcanic  Cadeti Junior U21 – Bosnia-Hertegovina

Calenarul CSC Nu este definitiv, cupele mai mici nu sunt inca incluse in calendar.

SHARE IT: