A XII-a editie a Cupei Dacicus

La sfârsitul săptămânii trecute s-a desfăsurat în Orastie, a XII-a editie a Cupei Dacicus. 200 sportivi din peste 5 judete ale tarii s-au aliniat la startul acestei competitii, la finalul căreia clubul CSC a obtinut foarte multe rezultate.

Clubul Sportiv CSC a participat la acesta competitie cu 14 sportivi, condusi de antrenorul Crisan Florin. Bilantul e unul meritoriu -12 medalii ( 5 locul I , 7 locul III ) .Sportivii nostri au fost foarte bine pregatiti, aratand multa forta si atitudine.Astfel putem spune ca antrenamentele si-au indeplinit rolul si de data aceasta.

Rezultatele obrinute de sportivii nostri:

Mihoc Darius – CSC Alesd – Kumite 6-7 ani – Locul I

Crisan Adonis – Csc Oradea – Kumite 12-13 ani – Locul I

Gherle Paula – CSC Alesd – Kumite 10-11 ani – Locul III

Vandici Dayana – CSC Alesd – Kumite – 6 ani – Locul I

Vandici Dayana – CSC Alesd – Kata – 6 ani – Locul I

Vandici David – Csc Alesd – Kumite 6-7 ani – Locul III

Vandici David – Csc Alesd – Kata 6-7 ani – Locul III

Miere Laurentiu – CSC Alesd – Kumite 6-7 ani – Locul III

Costea Mihai – CSC Alesd – Kumite 6-7 ani – Locul III

Costea Mihai – CSC Alesd – Kata 6-7 ani – Locul III

Bogdan Malina – CSC Tetchea – Kumite 12-13 ani – Locul I

Sportivii nostri au reusit sa arate o forma foarte buna la aceasta competitie . Micuta karateka , Vandici Dayana a castigat multe meciuri atat la kata cat si la kumite obtinand aurul la ambele probe.Dupa multe antrenamente grele , Mihoc Darius a reusit sa se impuna in fata unor adversari mai experimentati , clasandu-se pe prima treapta a podiumului.Obisnuiti cu forma excelenta a sportivului nostru , Crisan Adonis a castigat toate meciurile , cucerind aurul.

SHARE IT: