Campionatul National de Karate Shotokan

In perioada de 1-2 martie 2014 ,CSC Tetchea a participat la Campionatul National de Karate Shotokan organizat la Sala Sporturilor ” Traian ” din Ramnicu Valcea.La linia de start au fost prezenti peste 550 de sportivi din peste 35 cluburi.Aceasta competitie de o importanta majora a fost prima din 2014 organizat de Federatia Romana de Karate. Lotul nostru a fost format din 2 sportivi si Sensei Florin Crisan. Rezultatele sportivilor nostri au fost bune.
Rezultatele obtinute :
Bogdan Malina – – Kumite Shobu Ippon – – Loc I
Bogdan Malina – – Kumite Minicadeti Feminin – 55kg – Loc I
La proba de Kumite Shobu Ippon , Bogdan Malina a reusit clasarea pe locul I.Bogdan Malina a reusit sa castige niste meciuri cu niste adversare mai experimentate luand locul I.
Speram ca prin rezultatele aduse de sportivii nostri, contribuim si noi la promovarea imaginii localitătii Tetchea

SHARE IT: