‘Cupa Bihorului CSC, Țețchea

Asociatia Sportiva CSC – Oradea
Dojo : Oradea , Mugurilor 15
Site: www.csc.budosport.ro
Email: contact@budosport.ro
Tel : 0737756585

Comunicat
Stimate D-le/D-na,

Pentru inceput vrem sa va multumim ca ne acordati destula atentie si sprijin pentru activitatea sportiva pe care noi o practicam. Clubul nostru CSC a organizat competitia interna numita „Cupa Bihorului CSC” desfasurata in Tetchea in data de 15.06.2013.Cluburile participante au fost ,CSC Tetchea,CSC Alesd,CSC Astileu,CSC Dojo Oradea,CSC Oraselul Copiilor.Au fost prezenti un numar de 102 de sportivi.Organizarea si desfasurarea competitiei au fost impecabile ,acest lucru fiind spus de toate persoanele prezente la acest eveniment.Desi acesta competitie este doar la editia I ,speram ca va continua inca multi ani de acum inainte.Rezultetele au fost foarte pozitive pentru toti sportivii nostrii ,ambitionandu-i pentru urmatoarele competitii nationale si internationale.

Rezultatele obtinute de sportivii nostri:

Blaga Alin–„CSC”–loc.Astileu-Kata Masculin OPEN copii III ,2002/ / 2001/ 2000–loc I
Hotupan Dan -„CSC’–loc.Astileu-Kata Masculin OPEN copii III ,2002/ / 2001/ 2000–loc II
Sinca Vlaicu–„CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin OPEN copii III ,2002/ / 2001/ 2000–loc III
Selis Popovici–„CSC”–loc.Dojo Oradea–Kata Maculin KIHON Open VII–loc I
Pantea Luca–„CSC”–loc.Dojo Oradea–Kata Maculin KIHON Open VII–loc II
Bala Alin–‘CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin Kihon Open VII –loc III
Pantea Ana Maria -‘CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Femini OPEN 2005 –loc I
Nagy Mara–‘CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Feminin Open 2005 –loc II
Pascoi Sara-„CSC”–loc Alesd–Kata Feminin OPEN 2005 –loc III
Poinar Patricia–„CSC’-„–loc.Oraselul Copiilor–Kata Feminin Open 2005–loc III
Andrasi Claudiu–‘CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin Open copii III–loc I
Ciontea Sergiu –‘CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin Open copii III – loc II
Schiop Tiberiu–‘CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Maculin Open copii III –loc III
Pop Raluca –‘CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Feminin 2007/ 2006–loc I
Brumar Daria –„CSC”–loc.Alesd –Kata Feminin 2007/ 2006–loc II
Iuhas Teodora –„CSC”–loc.Alesd –Kata Feminin 2007/ 2006–loc III
Nadis Armando–„CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin OPEN copii III –loc I
Lobont Bogdan –„CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin OPEN copii III –loic II
Blaga Darius –„CSC”–loc.Astileu-Kata Masculin OPEN copii III–loc III
Basiac Dominik –Kata Masculin –loc I
Demian George –Kata MAsculin –loc II
Alexia Ciont–‘CSC’–loc.Dojo Oradea–Kata Feminin A,copii III –loc I
Pantea Ana Maria –‘CSC”–loc.Oraselul Copiilor–Kata Feminin A ,copii III –loc II
Popa Antonia –„CSC”–loc .Tetchea –Kata Femini A,copii III.–loc III
Bereczki Orsolya–„CSC’-„–loc.Oraselul Copiilor–Kata Feminin copii II–loc I
Diana Boldor–‘CSC’–loc.Dojo Oradea–Kata Femin,copii II –loc II
Bogdan Malina –„CSC”–loc.Tetchea–Kata Feminin Open 1991/ 2000 –loc I
Bogdan Andreea –„CSC”–loc.Tetchea–Kata Feminin Open 1991/ 2000 –loc II
Teglas Denisa –„CSC”–loc.Tetchea–Kata Feminin Open 1991/ 2000 –loc III
Matei Andrei –„CSC”–loc.Tetchea–Kata Masculin Open 1999/ 1996 –loc I
Dan Fora –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin Open 1999/ 1996 –loc II
Puie Nicolae–„CSC”–loc.Tetchea–Kata Masculin Open 1999/ 1996 –loc III
Albut Alexandru–-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin Open 1999/ 1996 –loc III
Cudi Gabriel–-„CSC”–loc.Tetchea–Kata Masculin Open VI–loc I
Hodut Dan –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin Open VI –loc II
Giurgiu Andrei –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin Open VI–loc III
Bogdan Andreea–CSC”–loc.Tetchea–Kata Feminin Open II–loc I
Brandas Larisa–-„CSC”–loc.Alesd–Kata Feminin Open II–loc II
Blaj Patricia–-„CSC”–loc.Alesd–Kata Feminin Open II–loc III
Teglas Denisa –„CSC”–loc.Tetchea–Kata Feminin Open IV–loc I
Corb Bianca–„CSC”–loc.Tetchea–Kata Feminin Open IV–loc II
Simut Lavinia –„CSC”–loc.Tetchea–Kata Feminin Open IV–loc III
Matei Robert –„CSC”–loc.Tetchea–Kata Masculin 2005-2004,-30kg–loc I
Lucuta Stefan–-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin 2005-2004,-30kg–loc II
Lascau Alexandru–-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin 2005-2004,-30kg–loc III
Costea Mihai –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin KIHON Open VII-loc I
Babiak Domonik–„CSC”–loc.Dojo Oradea–Kata Maculin KIHON Open VII–loc II
Vandici David –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin KIHON Open VII-loc III
Jurcan Sergiu––„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin KIHON Open XIX loc IVII-loc III
Bodea Sebastian –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin KIHON Open XIX– loc I
Giurgiu Danut –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin KIHON Open XIX– loc II
Palas Matei –„CSC”–loc.Dojo Oradea–Kata Maculin KIHON Open XIX –loc III
Pop Razvan –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin 2005–2004 –loc I
Martonos Vlad –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin 2005–2004 –loc II
Luca George –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin 2005–2004– loc III
Alex Tomoioaga –„CSC”–loc.Dojo Oradea–Kata Maculin KIHON Open pitici U– loc I
Mihai Luncan–„CSC”–loc.Dojo Oradea–Kata Maculin KIHON Open pitici U –loc II
Rus Denis –„CSC’-„–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin KIHON Open III loc I
Miere Laurentiu –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin KIHON Open III loc II
Szabo Andrei –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin KIHON Open III loc III
Demian George–„CSC’-„–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin KIHON Open III loc III
Lascau Raul –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin Open 1996–1998 loc I
Ardelean Andrei –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin Open 1996–1998 loc II
Fildan Sorin –-„CSC”–loc.Alesd–Kata Masculin Open 1996–1998 loc III
Suciu George –„CSC’-„–loc.Oraselul Copiilor–Kata Masculin KIHON Open XIX loc I
Hamza Emeric CSC”–loc.Dojo Oradea–Kata Maculin KIHON Open XIX loc II
Negrut Alexandra–CSC”–loc.Astileu-Kata Feminin copii II loc I
Tobias Vivien –„CSC’-„–loc.Oraselul Copiilor–Kata Feminin copii II loc II
Tomoioaga Ioana– CSC”–loc.Dojo Oradea–Kata Feminin copii II loc III
CSC Tetchea I ( Andreea. B,Malina.B,Lainia.S) kata echipe Open loc I
CSC Oraselul Copiilor mix (Vivien.T,Orsolya.B,Claudiu.A)
CSC Tetchea II (Bianca.C ,Andrei.M,Nicolae.P) kata echipe open –loc III
CSC Astileu (Alexandra.N,Darius.B,Alin.B) Kata Echipe Open II –loc I
CSC Alesd Copii III (Razvan.P,George.L,Vlad.L) Kata Echipe Open II –loc II
Lascau Raul –-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin Open 1996–1998 –loc I
Fildan Sorin –-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin Open 1996–1998 – loc II
Hodut Dan –-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin –loc III
Lucuta Stefan–-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin 2005-2004,-30kg–loc I
Lascau Alexandru–-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin 2005-2004,-30kg–loc II
Pantea David–-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin 2005-2004,-30kg–loc III
Pop Razvan–-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin 2005–2004 –loc I
Giurgiu Danut–-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin 2005–2004 –loc II
Martonos Vlad–-„CSC”–loc.Alesd–Kumite Masculin 2005 –loc I
Matei Robart–„CSC”–loc.Tetchea–Kumite Masculin 2005–loc II
Cudi Gabriel–” CSC”–loc Tetchea –Kumite Masculin loc I
Giurgiu Andrei –„CSC” –loc Alesd Kumite Masculin loc II
Dan Fora –„CSC loc Alesd Kumite Masculin loc III
Hochhauaser David „CSC’ loc .Dojo Oradea Kumite Masculin loc I
Alexia Ciont „CSC”–loc.Dojo Oradea –Kumite Feminin LOc I
Brumar Daria „CSC”–loc Alesd Kumite Feminin –loc I
Tobias Vivien –‘CSC’–loc.Oraselul Copiilor–Kumite Feminin –loc II
Bogdan Andreea–‘CSC’–loc .Tetchea –Kumite Feminin –loc I
Brandas Larisa –‘CSC”–loc.Alesd–KUmite Feminin –loc II
Sportivii au fost bine pregatiti pentru acest eveniment sportiv din clubul nostru. Alexia Cion a facut un meci bun atat la kata cat si la kumite castigand aurul. Dan Fora era aproape de o victorie in fata lui Giurgiu Andrei ,dar adversarul sau si-a aratat forta si tehnica in ultimele secunde castigand meciul si obtinand locul II.Matei Robert ,un tanar karateka a obtinut la proba de kata locul I ,iar la cea de kumite locul II.Brandas Larisa desi la inceput de drum, a ocupat locul II.Cudi Gabriel a castigat atat la kata locul I ,dupa ce a executat un kata perfect cat si la Kumite invingand un adversar bun. Noi felicitatm toti sportivii care au participat la aceasta competitie

Sportiv, Bogdan Andreea
Presedinte CSC ,
Crisan Florin
www.csc.budosport.ro


 

Vizualizeaza Video si Foto Arte Martiale pe www.budosport-tv.ro Antrenamente, concursuri, cat si filmari cu intamplari haioase www.budosport-tv.ro

SHARE IT: